WYCEŃ TRANSPORT LOTNICZY W KILKA SEKUND

WYMIARY (CM)

WYCEŃ TRANSPORT LOTNICZY W KILKA SEKUND

Wróć

PODAJ DANE I POZNAJ WYCENĘ

Wróć

Ile kosztuje transport lotniczy z Chin? Kiedy opłaca się latać?

Ile kosztuje transport lotniczy z Chin? Kiedy opłaca się latać?

 

W przypadku lotów pasażerskich sytuacja z cenami biletów lotniczych jest dosyć prosta: zwykle im wcześniej kupimy bilet, tym mniej za niego zapłacimy. Tym samym lepiej nie mieć złudzeń, że później będą lepsze stawki. Zwykle nie ma co liczyć na promocję ze strony przewoźnika, może się też zdarzyć, że obniżka cen nie obejmie pożądanej przez nas destynacji. Poza tym ceny biletów z Polski są wyższe w wakacje i przed świętami. Ciężko też znaleźć w dobrej cenie bilet na lot, który ma się odbyć podczas długiego weekendu. A jak wygląda sytuacja z przewożonymi pod pokładem samolotu towarami? Ile kosztuje transport lotniczy z Chin i kiedy opłaca się latać? Wskazówki w naszym artykule.

 

Import z Chin drogą lotniczą

Wraz z początkiem epidemii COVID-19 w Chinach i po uznaniu jej za pandemię przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w marcu 2020 znacząco zmieniła się sytuacja dotycząca transportu towarów z Chin do Polski. W związku z licznymi obostrzeniami, blokadą pojazdów na drogach i dojazdów do portów, wreszcie niedoborem pracowników i zamykaniem portów, rosła rola transportu lotniczego z Chin. Import lotniczy jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi transportu, najbezpieczniejszą i – co najważniejsze – najszybszą. 

W ramach usług spedycji lotniczej oferujemy ekspresowe dostawy, również te w modelu od drzwi do drzwi (door to door). Skontaktuj się ze spedytorem i poznaj możliwości naszego serwisu lotniczego


Transport lotniczy z Chin – to ma wpływ na cenę

Co sprawia, że fracht lotniczy jest droższy od frachtu kolejowego czy morskiego? Decydującym czynnikiem jest czas: podczas gdy transport szynowy czy morski trwa kilkanaście-kilkadziesiąt dni, dostawa towarów drogą lotniczą zamyka się zwykle w kilku dniach. 
Ile czasu będzie potrzebne na dostawę towaru od Twojego kontrahenta? Sprawdź to z naszym specjalistą ds. importu lotniczego!

 

Czynniki, które wpływają na cenę transportu lotniczego z Chin


Czas

Wspominaliśmy już o czasie, to prawda, ale w kontekście porównania transportu lotniczego do innych gałęzi transportu. Musimy jeszcze pamiętać, że fracht lotniczy nie jest jednorodny i w ramach usług oferowanych przez różnych przewoźników możemy spotkać się z różnymi serwisami, które generalnie można podzielić na ekspresowe, standardowe i ekonomiczne. 

Sieć agentów w całych Chinach pozwala nam na zaproponowanie najkorzystniejszych warunków dla Twojej firmy. Nasz spedytor sprawdzi dostępne opcje i zaproponuje najlepsze rozwiązanie.

Wymiary przesyłki

Jednym z kluczowych elementów wyceny frachtu morskiego jest informacja o wymiarach przesyłki: długość, szerokość, wysokość opakowania. Na ogół im mniejsze wymiary ma ładunek od Twojego kontrahenta, tym niższa będzie cena przetransportowania towaru. Poza tym linie lotnicze mają ograniczenia związane z wymiarami przesyłki, co wynika m.in. z ograniczeniami na danym kierunku czy z określonej wysokości drzwi do samolotu. 

Czy Twoja przesyłka zmieści się do samolotu? Sprawdź to z naszym spedytorem, który odpowie na pytania i rozwieje wątpliwości.


Waga przesyłki (masa przesyłki), waga wolumetryczna

Obok wymiarów przesyłki linie lotnicze biorą pod uwagę wagę przesyłki. Tutaj podobnie jak przy wymiarach, im niższa wartość, im mniej kilogramów, tym niższa cena. Ale czy zawsze? Nie jest to regułą. Aby prawidłowo wyliczyć wagę przesyłki, należy również wziąć pod uwagę wymiary opakowania w metrach i przemnożyć je przez siebie oraz przez (współczynnik) 167… a następnie porównać tę wartość z wagą mierzoną w kg. Pod uwagę bierze się wyższą wartość. 

Brzmi skomplikowanie? Nasz ekspert od frachtu lotniczego przedstawi Ci wycenę tak szybko, jak to możliwe. Zwłaszcza że niekiedy linie lotnicze odchodzą od powszechnie przyjętego wzoru obliczeń. Zadzwoń do nas i otrzymaj niezobowiązującą wycenę!

 

Rodzaj ładunku i jego wartość

Przewoźnicy nie zróżnicują ceny transportu tylko dlatego, że zawartością jednej paczki są np. szczoteczki soniczne, drugiej – kable HDMI, a trzeciej – świece sojowe. Nie oznacza to jednak, że przesyłki z różnymi towarami na pewno będą kosztować tyle samo. Na ostateczną wycenę frachtu ma wpływ wiele czynników, w powyższym przykładzie możemy założyć, że szczoteczki ze względu na swoją wartość będą wymagały ubezpieczenia, a importer sprowadzający lotniczo świece sojowe w słoikach może się spotkać z dopłatą za brak możliwości prześwietlenia towaru na lotnisku. 

Jakie produkty zamierzasz ściągnąć z Chin? Napisz do nas i uzyskaj darmową wycenę!


Data odbioru przesyłki od Twojego kontrahenta w Chinach


W ciągu roku w Chinach obchodzi się wiele świąt, a te główne potrafią trwać nawet prawie tygodnie. Często pracownicy, którzy mają do domu rodzinnego wiele tysięcy kilometrów, biorą wolne już na kilka dni przed świętem – to wpływa na przestoje w fabrykach. Dodatkowo firmy handlujące z chińskimi partnerami często zwiększają zamówienia przed świętami (np. przed chińskim Nowym Rokiem). Brak pełnej obsady oraz bardzo duży ruch na drogach, korki, to wszystko sprawia, że w gorącym okresie przedświątecznym cena przesyłki będzie wyższa.


Inne determinanty ceny transportu lotniczego z Chin


Wśród pozostałych czynniki mających wpływ na cenę frachtu lotniczego z Państwa Środka możemy wymienić:

  • miejsce odbioru (np. odległa, gorzej skomunikowana miejscowość), 
  • lotnisko w Chinach (np. cena transferu fabryka – port lotniczy),
  • destynacja, lotnisko w Polsce (np. w Poznaniu wyższe opłaty lotniskowe niż w Warszawie),
  • specyfika towaru: np. towar niebezpieczny, artykuły szybko psujące się (produkty spożywcze), farmaceutyki, towary wymagające temperatury kontrolowanej, towary o wysokiej wartości,
  • Międzynarodowe Reguły Handlu (Incoterms),
  • i inne.


Choć ogrom informacji i mnogość czynników mających wpływ na ostateczną cenę frachtu lotniczego może wydawać się wydawać początkującemu importerowi przytłaczająca, nie należy się obawiać transportu lotniczego z Chin. Nasi pracownicy mają bogate doświadczenie w organizacji tego typu transportów, chętnie wyjaśnią wszelkie pojawiające się wątpliwości. Zorganizujemy Twój transport od A do Z. Skontaktuj się już dziś!