WYCEŃ TRANSPORT LOTNICZY W KILKA SEKUND

WYMIARY (CM)

WYCEŃ TRANSPORT LOTNICZY W KILKA SEKUND

Wróć

PODAJ DANE I POZNAJ WYCENĘ

Wróć

Import drogą lotniczą w 2024 roku.

Najpopularniejsze towary przewożone drogą lotniczą

W dzisiejszym świecie dynamicznie rozwijającej się globalizacji i handlu, przewóz towarów drogą lotniczą odgrywa kluczową rolę. Prędkość, wygoda i niezawodność sprawiają, że branża spedycyjna lotnicza zyskuje coraz większe znaczenie. Ale jakie towary dominują w tej sferze przewozów? Oto przegląd najpopularniejszych towarów przewożonych drogą lotniczą oraz prognoza na przyszłość.

Najbardziej poszukiwane towary w przewozach lotniczych:

  1. Elektronika: Telewizory, komputery, smartfony i inne urządzenia elektroniczne stanowią znaczący procent towarów przewożonych samolotami. Ze względu na ich wartość oraz potrzebę szybkiego dostarczenia na rynek, droga lotnicza jest idealnym rozwiązaniem.
  2. Odzież i tekstylia: Nowe kolekcje modowe często przewożone są drogą lotniczą, by trafić do sklepów na całym świecie w odpowiednim czasie.
  3. Produkty farmaceutyczne: Leki, szczepionki i inne wyroby medyczne wymagają bezpiecznego i szybkiego transportu, a spedycja lotnicza zapewnia odpowiednie warunki.
  4. Artykuły spożywcze: Owoce morza, owoce egzotyczne, mięso - to tylko niektóre przykłady świeżych produktów, które dzięki przewozom lotniczym docierają do konsumentów w nienaruszonym stanie.
  5. Części samochodowe: W przypadku potrzeby szybkiego dostarczenia części zamiennych dla przemysłu motoryzacyjnego, przewóz lotniczy jest niezastąpiony.
  6. Kwiaty: Dzięki przewozom lotniczym, kwiaty z Holandii, Kenii czy Ekwadoru mogą ozdabiać domy konsumentów na całym świecie.
  7. Biżuteria i towary luksusowe: Z uwagi na ich wartość, te towary często przewożone są samolotami, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo.

Dane statystyczne:

  • W 2022 roku przewozy lotnicze odpowiadały za 35% wartości globalnego handlu towarowego, mimo że stanowiły tylko 1% wolumenu całkowitego handlu.
  • Produkty farmaceutyczne przewożone drogą lotniczą miały wartość ponad $1 biliona, co stanowiło około 20% wszystkich przewozów lotniczych.

Prognoza na rok 2024:

Rynek spedycji lotniczej w 2024 roku ma tendencję do dalszego wzrostu. Ze względu na rosnący popyt na produkty dostarczane w krótkim czasie oraz rozwój e-commerce, przewidywana jest wzmożona aktywność w sektorze przewozów lotniczych. Branża ta prawdopodobnie dostosuje się także do wymogów związanych z ochroną środowiska, wdrażając nowoczesne, bardziej ekologiczne samoloty oraz technologie minimalizujące emisję CO2.

Podsumowując, spedycja lotnicza odgrywa kluczową rolę w globalnym handlu i ma przed sobą jasne perspektywy na przyszłość. Dzięki niej, niezależnie od miejsca na świecie, możemy cieszyć się szeroką gamą produktów dostarczanych szybko i sprawnie.

Jeśli Twoja firma potrzebuje usług spedycyjnych drogą lotniczą, skontaktuj się z nami. Oferujemy profesjonalne usługi dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta.